30 Temmuz 2013 Salı

İKİ YAŞINDAKİ CAN'AVARLA 2000 KM.LİK ROADTRİP: LİKYA YOLU

Can Rüzgar, henüz bir haftalıkken kış soğuğuna ve rüzgarına aldırmadan onu pusetine atıp, Barselona kazan biz kepçe gezmeye başlamıştık. Şu an iki buçuk yaşında ve biz ailecek sayısız araba ve uçak seyahati yaptık. CAN'avarı bir angarya veya hayatımızı zehir eden bir küçük adam değil de onu güzelleştiren ve zenginleştiren minik bir aile ferdi olarak gördük. 

Bu olumlu yaklaşımımıza onun tepkisi de çok olumlu oldu. Seyahatin uzunluğu, aracı, sıcaklık derecesi ne olursa olsun, küçük adam ona uyum sağlamayı bildi. Adaptasyon bir yana, çoğu seyahatte varlığını dahi hissetmedik: ağzında meme, elinde minik yastığı, seyahat başlar başlamaz uykuya daldı ve yolculuk bitene kadar gözlerini açamadı. Uçakta da aynı, arabada da... En ufak bir söylenme, ağlama sızlama, hiperaktiflik belirtisi yaşamadık. Allah dağına göre kar verirmiş. Ne kadar doğru... Bizim gibi gezenti bir çifte ancak bu kadar uyumlu bir bebek hediye edilebilir...

Devamı için tıklayınız: http://stilettoluanne.com/?p=188#more-188

19 Temmuz 2013 Cuma

EURODISNEY PARİS MACERASI: 7 PRENSESE KARŞI BİR UYKUCU PRENS

24-27 Haziran tarihleri arasında, ablam, 6 yaşındaki kızı Yağmur, 4 yaşındaki Damla; ablamın arkadaşı Handan, onun 4 yaşındaki kızı Papatya , 6 yaşındaki kızı Eftalya ve Can Rüzgar'ımla ben Eurodisney Paris'e gittik: 7 kadına karşı bir Küçük Prens Can Rüzgar.

Yani 3 anneye karşı 5 çocuk! Macera kelimesi tesadüfi değil, bilerek ve isteyerek seçtim.

İşe havalimanındaki CIP salonunda 5 canavara briefing vererek başladık: Grup olarak hareket etmemiz gerektiğini, annelerden kati suretle ayrılmamalarını tembihledik.


Ve "ekip dayanışması" hemen meyvelerini vermeye başladı. Uçağın kapısında yere yayılıp boyama yapmaya başladılar birlikte...Her yolculukta olduğu gibi, Cancan ağzında emziği, elinde yastığı uyku moduna geçti. Benim açımdan ne kadar büyük bir şans! Bebekliğinden beri, gerek araba, gerek uçak yolculuklarında hemen baygın düşüp, biz gittiğimiz yere varana dek gık dememiştir. Yine kaideyi bozmadı. Havaalanında binlerce kişinin bastığı halı kaplı zemine yapıştı. Titiz bir anne olmamakla beraber, yine de bu görüntü karşısında irite olmadım diyemeyeceğim. 

13 Temmuz 2013 Cumartesi

AŞK KAÇ BEDEN GİYER: DOĞUMGÜNÜ CAN'AVARI

Dün CAN'avarın DEDE'sinin doğumgünüydü. Dede kelimesini boşuna büyük harfle yazmadım. Anneanne ve dedesine aşık bir çocuk Can Rüzgar, tıpkı diğer tüm çocuklar gibi...
Eee bu BÜYÜK AŞK'LA doğru orantılı olarak mükemmel bir parti düzenlemek lazım geldi. 

5 Temmuz 2013 Cuma

İNDİRİM GANİMETLERİ

KIZLAR, KIRMIZI ALARM! INDITEX GRUBUNDA İNDİRİM BAŞLADI!

Evet, koskoca Haziran ayını 
"uzanmışım kumsala,
güneş damlar içime,
şimdi çok uzaklarımda,
nafile telaşlarım"
şarkısını mırıldanarak geçirdik, dinlendik, bronzlaştık, güzelleştik. AMA YETER! Sizi bilmem ama ben, üç hafta sahilde malak gibi yattıktan sonra alışverişi özledim: mağazaların klimalarından yayılan aromatik kokuları, çantama eciş bücüş tıkıştırdığım Inditex fişlerini ve tabii kırmızı indirim etiketlerini...

Çok şükür, tatilden dönüşümle birlikte, mağazalar vitrinlerine yüzde 70 indirim tabelalarını yerleştirdiler; Mango şu anda ikinci indiriminde, Zara'nın indirimi başlayalı 2 gün oldu, İpekyol, Koton, Batik ve diğer mağazalar da bir haftadır % 50 indirimdeler.

Lafı uzatmıyorum ve hemen yaz sezonu İNDİRİM GANİMETLERİmi sizlerle paylaşıyorum:

4 Temmuz 2013 Perşembe

MON CHERE'İMİN METROSEKSÜEL GARDROBU: KRAVATSIZ/PAPYONSUZ ÇIKMAM ABİ


Soruyorum size: Aşk kaç beden giyer? Bizimkisi 98 cm. yani iki yaş giyiyor, ya sizinki?

Hep, kadın kadına kendi cicilerimizi konuşacak ve paylaşacak değiliz. Küçük adamlarımız da pekala metroseksüel olabilir, devir sosyal medya devrinde.

Küçük hanımların tütüleri, prenses kostümleri, betimlemeyi beceremeyeceğim nitelikte, süslü tokaları ve taçları varsa bizim de kravatlarımız, papyonumuz ve askılarımız var:)

Bugün, sabaha karşı, sizlerle, her biri 50 TL'den pahalı olmayan cheap&chic kostümleri paylaşmak istiyorum. 

Ancak, fotoğraf çekimlerini yaparken, CAN'avarın kıyafet dağı altında ezilince, kıyafetleri konseptlerine göre ayrıştırıp, birkaç post halinde yayınlamaya karar verdim. Yani, bu postun devamı gelecek, takipte kalın.